Članovi tima projekta VerifEye
magistra projektnog menadžmenta
Nika Šiprak Wendling je iskusna stručnjakinja s bogatim iskustvom u vođenju projekata, posebno u društvenom i humanitarnom sektoru. Trenutno obnaša dužnost zamjenice voditelja Centra za nestalu i zlostavljanu djecu u Osijeku, gdje nadgleda programe usmjerene na prevenciju, sigurnost djece, prevenciju iskorištavanja djece te obavlja ostale poslove vezane uz boljitak djece. Nika surađuje agencijama za zaštitu djece, upravlja timovima i zagovara promjene socijalnih politika. Također je stručnjak za prikupljanje sredstava, upravljanje grantovima te održavanje edukacija. S magisterijem iz upravljanja projektima, uspješno je vodila brojne projekte financirane iz EU-a, kako u Hrvatskoj, tako i šire.
magistar socijalnog rada
Studij je završio na Pravnom fakultetu u Zagrebu te stekao naziv magistra socijalnog rada. U Centru za nestalu i zlostavljanu djecu je stekao iskustvo savjetodavnog rada u mobilnom timu za pružanje usluge psihosocijalne podrške u obitelji korisnika te kroz rad u organiziranom stanovanju za mlađe punoljetnike s problemima u ponašanju. Na Pravnom fakultetu u Osijeku završio je i interdisciplinarni program cjeloživotnog učenja „Dijete u pravosuđu“ te stekao Sveučilišni certifikat o stručnoj osposobljenosti u području zaštite procesnih prava djeteta i komunikacije s djetetom. Svoja znanja i vještine kontinuirano nadograđuje pohađanjem različitih edukacija, a trenutno pohađa naprednu edukaciju za psihoterapeuta iz smjera transakcijske analize.
magistra psihologije
Rođena 1990. godine u Osijeku. Završila je studij psihologije na Filozofskom fakultetu u Osijeku. Ima dugogodišnje iskustvo u radu s djecom i mladima s problemima u ponašanju, te s djecom i odraslima s kompleksnim intelektualnim poteškoćama, neurorazvojnim poremećajima i problemima mentalnog zdravlja. Od 2023. godine zaposlena je u Centru za nestalu i zlostavljanu djecu.
Završio je dva diplomska studija na sveučilišnom interdisciplinarnom diplomskom studiju kulturologije i stekao dvostruko zvanje magistra kulturologije (mag. cult.) u dva različita područja - Medijska kultura i Kulturalni menadžment, kao i poslijediplomski interdisciplinarni sveučilišni doktorski studij Komunikologija na Doktorskoj školi Sveučilišta Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku. Posjeduje dugogodišnje novinarsko iskustvo u tiskanim medijima, na radiju, televiziji i na internetu. Od akademske godine 2021./2022. na preddiplomskom studiju Kultura, mediji i menadžment pokreće i redovito izvodi novi kolegij Dezinformacije u novim medijima, prvi te vrste u Hrvatskoj. Predavač je na Odsjeku za kulturu, medije i menadžment Akademije za umjetnost i kulturu u Osijeku na Sveučilištu Josipa Jurja Strossmayera u Osijeku.
Paula Rem (*1995, Osijek) završila je studij komunikologije i judaistike na Sveučilištu u Beču, Hebrejskom sveučilištu u Jeruzalemu i Sveučilištu u Pečuhu. Radila je kao asistentica prof. Homeru Gil de Zunigi iz područja komunikacije i novih medija te prof. Rolandu Burkartu iz medijskih teorija te sudjelovala u digitalizaciji baza podataka Orion Centra za izučavanje Dead Sea Scrolls i arhiva Exil.arte. Od 2022. godine zaposlena je kao asistentica na Akademiji za umjetnost i kulturu u Osijeku. Objavljuje znanstvene i stručne radove iz područja mediologije, komunikologije, sociologije, a također je autorica šest knjiga fikcije.
Gordana Ilić-Ostojić posljednjih 25 godina radi u medijima i oko njih. Osim rada u uredima za odnose s javnošću u međunarodnim organizacijama poput UN-a i OESS-a, radila je kao novinarka za hrvatske web-portale HrTurizam i Turističke priče, fokusirajući svoj rad na teme vezane uz održivost u turizmu i nove tehnologije koje ga podržavaju. Kao slobodna novinarka trenutno surađuje s portalom Press 032 pišući o temama vezanim uz ljudska prava, ratne zločine i vladavinu prava. Zajedno s kolegama iz Centra za medijsku kulturu organizira novinarski festival Media In Time (MIT) u Vinkovcima.
Željko Draženović (1966.) novinarstvom se bavi već više od 30 godina. U svijet novinske riječi ušao je 1992. godine kao dopisnik Glasa Slavonije iz Vinkovaca, nekoliko godina proveo je kao urednik Informativnog programa Vinkovačke televizije, a najveći dio profesionalne karijere kao dopisnik Hrvatske izvještajne novinske agencije (Hina). Član je Izvršnog odbora Hrvatskog novinarskog društva i suosnivač i predsjednik Centra za kulturu medija te uz Branimira Bradarića, pokretač Media In Time (MIT) festivala novinarstva. Po zanimanju je diplomirani novinar.
Po struci magistar novinarstva, u novinarstvu aktivan više od 25 godina. Radio je na radio postajama, a sada već 23 godine kao novinar Večernjeg lista. Posljednjih deset godina radi kao suradnik portala balkans.aljazeera. Tijekom godina je bio suradnik na nizu drugih projekata i inicijativa. Jedan je od suorganizatora Media In Time festivala (MIT) koji se već pet godina održava u Vukovaru i Vinkovcima, a na kojem se uz stručne teme dodjeljuju i nagrade za lokalno novinarstvo u četiri kategorije na razini Hrvatske. Predsjednik Rotary kluba Vukovar i Odbora sudaca Nogometnog središta Vukovara.
Ulica bana Josipa Jelačića 83, 31220 Višnjevac
info@verifeye.hr
+385 31 272 943